Micki Mouse

Posted on November 18, 2009


Monja jest 19-letnią zakupoholiczką. Na co dzień pracuję w kawiarni. W chwili obecnej kształci się na technika dentystycznego w jednej ze szkół policealnych.
+ Czy masz stwierdzoną jakąś chorobę związaną z modą? Wolny czas spędzam przede wszystkim chodząc po sklepach. ‘Przeczesuje’ je w 100%. Jestem pewna, że to objawy zakupoholizmu. Jak już tylko przestaję robić zakupy to leniuchuje ze znajomymi.
+ Czy jest coś poza zakupami co Ciebie interesuje? Nie mam szczególnych zainteresowań. Lubię robić zdjęcia, ale póki co nie rozwijam się w tym kierunku. Poza tym jestem fanką dobrej muzyki. Obcuje z nią na co dzień. Słucham wielu gatunków i cały czas szukam czegoś dla siebie. Często odwiedzam kino lub czytam dobrą książkę. Ogólnie miewam „fazy” na różne rzeczy.
+ Jaki styl w modzie czy też w sztuce jest Tobie najbliższy? Kręci mnie styl retro, głównie w zakresie wystroju wnętrz, ale też w modzie (choć po moim sposobie ubierania raczej tego nie widać).
+ Kręci Ciebie retro, ale nie widać tego stylu na Tobie. To skąd czerpiesz inspiracje na swój styl? W temacie mody inspiruję się ludźmi na ulicy, kolorową prasą, Internetem oraz własną intuicją. Nie mam ulubionego projektanta. Kupuję to co mi się podoba. Nigdy nie kieruję się modowymi trendami. Zakupy robię najczęściej w swoich ulubionych sklepach. Ubóstwiam rzeczy marki Zara. Nie sądzę jednak, żeby sama marka miała jakieś znaczenie. Jestem również fanką ciuchów z drugiej ręki. Jednak do znalezienia perełki w lumpie trzeba mieć cierpliwość i talent. Nie mam ukierunkowanego stylu. Najczęściej ubieram się na sportowo. Są to dżinsy, buty typu adidasy i bluza. Nie znaczy to jednak, że nie lubię butów na obcasie czy też sukienek, wręcz przeciwnie, uwielbiam również styl glamour.

English: Monja is a 19-year-old shopaholic. She works in a cafe. She also studies to become a Dental Technician.
+ Have you been diagnosed with any shopaholic illness?
Whenever I have free time – I go shopping. I search the stores through. I'm pretty sure that’s connected to the symptoms of shopaholism. Other than that, I like to relax with my friends.
+ Is there anything apart from shopping that interests you? I’m not particularly interested in anything special. I like to take pictures, but I don’t develop that interest. I am a fan of good music. I listen to it everyday. I like many kinds of music. Also, I visit cinemas and read books. I get interested in various things, occasionally.
+ What trend (in fashion or art) is closest to your preferences?
I like retro, mostly when it comes to decor, but also in fashion (which you don’t see judging by my look).
+ You’re interested in retro, but we don’t see it on you. Where do you take the inspirations from? I get inspired by people in the streets, magazines, Internet, personal intuition. I don’t have a favorite designer. I buy what I like. I don’t pay attention to newest trends. There are few shops that I call my favorite. Zara is among them. However, I don’t think I’m obsessed with the logo itself. I also like second hand clothes. When it comes to that, it takes a lot of patience and skills to find interesting pieces. I don’t represent a particular style. Mostly I just wear sporty stuff. Jeans, sneakers, sweatshirt. It doesn’t mean that I hate high-heels or dresses. On the contrary, I love the glamour style! / by Furianna

1 comment:

  1. Czy ktoś z Was ma jeszcze bluzę z Myszką Micki :P?

    ReplyDelete

Jeśli jesteś niezalogowana/y, podpisz się nickiem lub imieniem. Będzie mi łatwiej odpowiedzieć na Twój komentarz.