Kendo girl

Posted on October 14, 2009Iga ma 28 lat. W wolnym czasie trenuję kendo (japońska sztuka walki) i tańczy bardzo amatorsko Poznańskim Teatrze Tańca. Iga o sobie: pracuję w firmie odzieżowej i zajmuję się akcesoriami odzieżowymi (tym wszystkim co się wszywa i przyczepia do ubrań.) Uwielbiam polskie fantasy, japońskie anime i amerykańskie filmy noir. Nałogowo śledzę najnowsze trendy w modzie, bo po prostu lubię wiedzieć co jest modne, co nie oznacza, że zaraz to założę. Ale muszę wiedzieć co ‘w trawie piszczy’. Inspirują mnie: gotyk, pin-up, folk w wydaniu "carska Rosja", dziewczyny z Harajuku i HEL Looks, Dita von Teese i Audrey Hepburn, a także polskie blogi szafiarskie. Podziwiani projektanci: Lagerfeld, Zień, Rei Kawakubo, Galliano, Jimmy Choo. Najczęściej robię zakupy w H&M i w przeróżnych sklepach internetowych, a także secondhandach. Ulubione kolory: czarny i czerwony. Zwykle ubieram się na czarno, z jakimś jednym kolorowym dodatkiem, by tę czerń podkreślić. Lubię buty na wysokim, nawet bardzo, obcasie (moim marzeniem są te od Louboutin'a), kolorowe rajstopy i rękawiczki, ołówkowe spódnice, torebki z biglem. Nigdy nie założyłabym spodni typu "harem pants" i białych kozaczków.

English: Iga is 28. She practices kendo (Japanese martial art) and dances in The Polish Dance Theatre of Poznań. Iga says: I work in a clothing company and I deal with accessories (the things you sew in and attach to the clothes). I love polish fantasy, Japanese anime and American film noirs. I’m addicted to fashion trends, because I simply like to know what is hot, which does not necessarily mean I’m going to wear it right away. I want to know what’s hot. I’m inspired by: gothic, pin-up, folk in the ‘Russian empire’ style, the girls from Harajuku and HEL Looks, Dita von Teese and Audrey Hepburn, as well as polish fashion blogs. The designers I admire are: Lagerfeld, Zień, Rei Kawakubo, Galliano, Jimmy Choo. I usually buy clothes in H&M and various internet shops and also in second hands. My favorite colors are: red and black. I usually wear black with a touch of other colors to make the black look deeper. I like high-heels (I dream about having the Louboutins), colorful tights, gloves, pencil skirts, metal framed bags. I would never wear harem pants and white boots. / by Furianna

5 comments:

 1. świetne ;)
  wszystkie zdjęcia absolutnie świetne !

  ReplyDelete
 2. niesamowite, podoba mi sie doslownie kazda ze sfotografowanych dziewczyn, piekne zdjecia i bardzo ciekawe stylizacje plus bardzo fjane wywiady! wszystko nadaje stronie bardzo osobistego uroku. I pomyslec, ze bedac w Poznianiu nie widzialm prawei nikoggo ciekawie wygladajacego:)

  ReplyDelete
 3. Poza torebka nic mi sie nie podoba...
  Ubranie zle dobrane do figury wedlug mnie.

  ReplyDelete
 4. Jednym słowem bardzo charakterystyczna dziewczyna z oryginalną urodą ;-)

  ReplyDelete

Jeśli jesteś niezalogowana/y, podpisz się nickiem lub imieniem. Będzie mi łatwiej odpowiedzieć na Twój komentarz.